Plugins - WooCommerce Stripe Payment Gateway - Stable (latest release) - en to ca translation catalogue (441 entries)

en:  and
ca:  i

en: %1$s - Order %2$s
ca: %1$s - Comanda %2$s

en: %1$s is not available to your customers when manual capture is enabled.
ca: %1$s no està disponible per als vostres clients quan la captura manual està activada.

en: %1$s won't be visible to your customers until you provide the required information. Follow the instructions Stripe has sent to your e-mail address.
ca: %1$s no serà visible per als vostres clients fins que no proporcioneu la informació necessària. Seguiu les instruccions que Stripe ha enviat a la vostra adreça de correu electrònic.

en: %1$sPayment Method Guide%2$s
ca: %1$sGuia de mètodes de pagament%2$s

en: %1$sTest mode:%2$s use the test VISA card 4242424242424242 with any expiry date and CVC. Other payment methods may redirect to a Stripe test page to authorize payment. More test card numbers are listed %3$shere%4$s.
ca: %1$sMode de prova:%2$s utilitzeu la targeta VISA de prova 4242424242424242 amb qualsevol data de caducitat i CVC. Altres mètodes de pagament poden redirigir a una pàgina de prova de Stripe per autoritzar el pagament. Hi ha més nombres de targetes de prova %3$saquí%4$s.

en: %1$sWarning:%2$s your site's time does not match the time on your browser and may be incorrect. Some payment methods depend on webhook verification and verifying webhooks with a signing secret depends on your site's time being correct, so please check your site's time before setting a webhook secret. You may need to contact your site's hosting provider to correct the site's time.
ca: %1$sAvís:%2$s L'hora del vostre lloc no coincideix amb l'hora del vostre navegador i pot ser incorrecta. Alguns mètodes de pagament depenen de la verificació del webhook i la verificació dels webhooks amb una signatura secreta depèn que l'hora del vostre lloc sigui correcta., així que, comproveu l'hora del vostre lloc abans d'establir un webhook secret. Potser haureu de contactar amb el proveïdor d'allotjament del vostre lloc per corregir l'hora del lloc.

en: %d payment method | %d payment methods
ca[0]: %d mètode de pagament
ca[1]: %d mètodes de pagament

en: <a href="https://stripe.com/payments/payment-methods-guide#alipay" target="_blank">Payment Method Guide</a>
ca: <a href="https://stripe.com/payments/payment-methods-guide#alipay" target="_blank">Guia de mètode de pagament</a>

en: <a href="https://stripe.com/payments/payment-methods-guide#bancontact" target="_blank">Payment Method Guide</a>
ca: <a href="https://stripe.com/payments/payment-methods-guide#bancontact" target="_blank">Guia de mètode de pagament</a>

en: <a href="https://stripe.com/payments/payment-methods-guide#giropay" target="_blank">Payment Method Guide</a>
ca: <a href="https://stripe.com/payments/payment-methods-guide#giropay" target="_blank">Guia de mètodes de pagament</a>

en: <a href="https://stripe.com/payments/payment-methods-guide#ideal" target="_blank">Payment Method Guide</a>
ca: <a href="https://stripe.com/payments/payment-methods-guide#ideal" target="_blank">Guia de mètodes de pagament</a>

en: <a href="https://stripe.com/payments/payment-methods-guide#sepa-direct-debit" target="_blank">Payment Method Guide</a>
ca: <a href="https://stripe.com/payments/payment-methods-guide#sepa-direct-debit" target="_blank">Guia de mètodes de pagament</a>

en: <a href="https://stripe.com/payments/payment-methods-guide#sofort" target="_blank">Payment Method Guide</a>
ca: <a href="https://stripe.com/payments/payment-methods-guide#sofort" target="_blank">Guia de mètodes de pagament</a>

en: A "Stripe Customer ID" value is required.
ca: Un valor de l'"Identificador de client d'Stripe" és necessari.

en: A dispute was created for this order. Response is needed. Please go to your %1$sStripe Dashboard%2$s to review this dispute.
ca: S'ha creat una disputa per aquesta comanda. Cal una resposta. Aneu al vostre %1$stauler de Stripe%2$s per revisar aquesta disputa.

en: A payment with ID %s was used in an attempt to pay for this order. This payment intent ID does not match any payments for this order, so it was ignored and the order was not updated.
ca: S'ha utilitzat un pagament amb l'identificador %s per intentar pagar aquesta comanda. Aquest identificador d'intenció de pagament no coincideix amb cap pagament d'aquesta comanda, de manera que s'ha ignorat i la comanda no s'ha actualitzat.

en: A review has been opened for this order. Action is needed. Please go to your %1$sStripe Dashboard%2$s to review the issue. Reason: (%3$s).
ca: S'ha obert una revisió per a aquesta comanda. Cal una acció. Aneu al vostre %1$stauler de Stripe%2$s per revisar el problema. Motiu: (%3$s).

en: Accept debit and credit cards in 135+ currencies, methods such as SEPA, and one-touch checkout with Apple Pay.
ca: Accepteu targetes de dèbit i de crèdit en més de 135 monedes, mètodes com SEPA i el pagament amb un sol toc amb Apple Pay.

en: Accept secure bank transfers from Austria, Belgium, Germany, Italy, Netherlands, and Spain.
ca: Accepteu transferències bancàries segures des d'Àustria, Bèlgica, Alemanya, Itàlia, Països Baixos i Espanya.

en: Action failed. Please refresh the page and retry.
ca: Ha fallat l'acció. Refresqueu la pàgina i proveu de nou.

en: Add Payment
ca: Afegeix un mètode de pagament

en: Alipay is a popular wallet in China, operated by Ant Financial Services Group, a financial services provider affiliated with Alibaba.
ca: Alipay és una cartera popular a la Xina, operada per Ant Financial Services Group, un proveïdor de serveis financers afiliat a Alibaba.

en: All other general Stripe settings can be adjusted %1$shere%2$s
ca: La resta d'opcions generals de Stripe es poden ajustar %1$saquí%2$s

en: All other general Stripe settings can be adjusted %1$shere%2$s.
ca: La resta d'opcions generals de Stripe es poden ajustar %1$saquí%2$s.

en: Almost there!
    
    Your order has already been created, the only thing that still needs to be done is for you to authorize the payment with your bank.
ca: Ja falta poc!
    
    La comanda ja s’ha creat, l’únic que encara heu de fer és autoritzar el pagament amb el banc.

en: An error occurred while processing the card.
ca: S'ha produït un error mentre es processava la targeta.

en: An error was encountered when preparing the payment form. Please try again later.
ca: S'ha produït un error en preparar el formulari de pagament. Torneu-ho a provar més tard.

en: Apple Pay domain verification failed with the following error:
ca: La verificació del domini d'Apple Pay ha fallat amb l'error següent:

en: Apple Pay domain verification failed.
ca: La verificació del domini d'Apple Pay ha fallat.

en: Apple Pay domain verification needed
ca: Cal verificar el domini d'Apple Pay

en: Attempting to update a Stripe customer without a customer ID.
ca: S’intenta actualitzar un client Stripe sense identificador de client.

en: Authorize the payment &raquo;
ca: Autoritza el pagament &raquo;

en: Authorize the payment now &raquo;
ca: Autoritza el pagament ara &raquo;

en: Automatic renewal payment failed due to authentication required
ca: Ha fallat el pagament automàtic de la renovació perquè és necessària la identificació

en: Awaiting Multibanco payment
ca: En espera del pagament de Multibanco

en: Awaiting payment.
ca: En espera del pagament.

en: Bancontact is the most popular online payment method in Belgium, with over 15 million cards in circulation.
ca: Bancontact és el mètode de pagament en línia més popular a Bèlgica, amb més de 15 milions de targetes en circulació.

en: Billing First Name and Last Name are required.
ca: El nom i cognom de facturació són necessaris.

en: Boleto is an official payment method in Brazil. Customers receive a voucher that can be paid at authorized agencies or banks, ATMs, or online bank portals.
ca: Boleto és un mètode de pagament oficial al Brasil. Els clients reben un val que es pot pagar en agències o bancs autoritzats, caixers automàtics o portals bancaris en línia.

en: Book
ca: Reserva

en: Boost sales this holiday season with Apple Pay!
ca: Incrementeu les vendes aquestes festes amb Apple Pay!

en: Boost sales with Apple Pay!
ca: Incrementeu les vendes amb Apple Pay!

en: Boost your sales with the new payment experience in Stripe
ca: Incrementeu les vostres vendes amb la nova experiència de pagament a Stripe

en: Branded
ca: Amb marca

en: Branded Button Label Format
ca: Format de l'etiqueta del botó amb la marca

en: Button Height
ca: Alçada del botó

en: Button Label
ca: Etiqueta del botó

en: Button Theme
ca: Tema del botó

en: Button Type
ca: Tipus de botó

en: Buy
ca: Compra

en: Buy now
ca: Compreu ara

en: By providing your IBAN and confirming this payment, you are authorizing %s and Stripe, our payment service provider, to send instructions to your bank to debit your account and your bank to debit your account in accordance with those instructions. You are entitled to a refund from your bank under the terms and conditions of your agreement with your bank. A refund must be claimed within 8 weeks starting from the date on which your account was debited.
ca: En proporcionar l'IBAN i confirmar aquest pagament esteu autoritzant a %s i a Stripe, el nostre proveïdor de servei de pagaments, a enviar instruccions al vostre banc per fer càrrecs i abonaments al vostre compte d'acord a aquestes instruccions. Teniu dret a fer reemborsaments des del vostre banc sota els termes i condicions de l'acord amb el vostre banc. Els reemborsaments s'han de sol·licitar durant les 8 setmanes a partir de la data en què es va generar el càrrec al vostre compte.

en: By using this extension, you may be storing personal data or sharing data with an external service. %1$sLearn more about how this works, including what you may want to include in your privacy policy%2$s.
ca: En usar aquesta extensió, és possible que estigueu emmagatzemant dades personals o compartint dades amb un servei extern. %1$sObteniu més informació sobre com funciona això, incloent el que voleu incloure a la política de privadesa%2$s.

en: CPF/CNPJ is a required field
ca: CPF/CNPJ és un camp obligatori

en: CSRF verification failed.
ca: La verificació CSRF ha fallat.

en: Capture
ca: Captura

en: Capture charge immediately
ca: Captura el càrrec immediatament

en: Card Code (CVC)
ca: Codi de targeta (CVC)

en: Card Number
ca: Número de targeta

en: Cart
ca: Cistella

en: Cheatin&#8217; huh?
ca: Fent trampes, eh?

en: Checkout
ca: Pagament

en: Choose the style you want to show for your credit card form. When unchecked, the credit card form will display separate credit card number field, expiry date field and cvc field.
ca: Trieu els estils per al formulari de la targeta de crèdit. Quan no estigui marcat, el formulari de targeta de crèdit mostrarà el camp del número de targeta de crèdit, el camp de la data de caducitat i el camp de cvc.

en: Credit / Debit Card
ca: Targeta de crèdit / dèbit

en: Credit Card (Stripe)
ca: Targeta de crèdit (Stripe)

en: Credit or debit card
ca: Targeta de crèdit o dèbit

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Customer Data
ca: Dades del client

en: Customer Geography: Austria
ca: Geografia del client: Àustria

en: Customer Geography: Belgium
ca: Geografia del client: Bèlgica

en: Customer Geography: Brazil
ca: Geografia del client: Brasil

en: Customer Geography: China
ca: Geografia del client: Xina

en: Customer Geography: France, Germany, Spain, Belgium, Netherlands, Luxembourg, Italy, Portugal, Austria, Ireland
ca: Geografia del client: França, Alemanya, Espanya, Bèlgica, Països Baixos, Luxemburg, Itàlia, Portugal, Àustria, Irlanda

en: Customer Geography: Germany
ca: Geografia del client: Alemanya

en: Customer Geography: Germany, Austria
ca: Geografia del client: Alemanya, Àustria

en: Customer Geography: Mexico
ca: Geografia del client: Mèxic

en: Customer Geography: Poland
ca: Geografia del client: Polònia

en: Customer Geography: Portugal
ca: Geografia del client: Portugal

en: Customer Geography: The Netherlands
ca: Geografia del client: Països Baixos

en: Customer not found
ca: No s'ha trobat el client

en: Customize express checkouts
ca: Personalitza els pagaments exprés

en: Dark
ca: Fosc

en: Default
ca: Predeterminat

en: Description
ca: Descripció

en: Determines if the UPE feature flag is enabled.
ca: Determina si l'indicador de característica UPE està activat.

en: Discount
ca: Descompte

en: Docs
ca: Documents

en: Domain association file updated.
ca: S'ha actualitzat el fitxer d'associació del domini.

en: Donate
ca: Feu una donació

en: EPS is an Austria-based payment method that allows customers to complete transactions online using their bank credentials.
ca: EPS és un mètode de pagament amb seu a Àustria que permet als clients completar transaccions en línia mitjançant les seves credencials bancàries.

en: Empty cart
ca: Carretó buit

en: Enable Payment Request Buttons. (Apple Pay/Google Pay) %1$sBy using Apple Pay, you agree to %2$s and %3$s's terms of service. (Apple Pay domain verification is performed automatically in live mode; configuration can be found on the %4$sStripe dashboard%5$s.)
ca: Activa els botons de sol·licitud de pagament. (Apple Pay/Google Pay) %1$sEn utilitzar Apple Pay, accepteu les condicions del servei de %2$s i %3$s. (La verificació del domini d'Apple Pay es realitza automàticament en mode de producció; la configuració es pot trobar al %4$stauler de Stripe%5$s.)

en: Enable Payment via Saved Cards
ca: Activa el pagament mitjançant les targetes desades

en: Enable Stripe
ca: Activa Stripe

en: Enable Stripe Alipay
ca: Activa Stripe Alipay

en: Enable Stripe Bancontact
ca: Activa Stripe Bancontact

en: Enable Stripe Boleto
ca: Activa Stripe Boleto

en: Enable Stripe EPS
ca: Activa Stripe EPS

en: Enable Stripe Multibanco
ca: Activa Stripe Multibanco

en: Enable Stripe OXXO
ca: Activa Stripe OXXO

en: Enable Stripe P24
ca: Activa Stripe P24

en: Enable Stripe SEPA Direct Debit
ca: Activa Stripe SEPA Direct Debit

en: Enable Stripe Sofort
ca: Activa Stripe Sofort

en: Enable Stripe giropay
ca: Activa Stripe giropay

en: Enable Stripe iDEAL
ca: Activa Stripe iDEAL

en: Enable Test Mode
ca: Activa el mode de prova

en: Enable in your store
ca: Activeu a la vostra botiga

en: Enable this email notification
ca: Activa aquesta notificació per correu electrònic

en: Enable/Disable
ca: Activa/Desactiva

en: Enabled
ca: Activat

en: Enter the custom text you would like the button to have.
ca: Introduïu el text personalitzat que us agradaria que tingués el botó.

en: Enter the height you would like the button to be in pixels. Width will always be 100%.
ca: Introduïu l’alçada en píxels que voleu pel botó. L’amplada sempre serà del 100%.

en: Entidade:
ca: Entitat:

en: Error: The WooCommerce Connect server returned ( %d ) and an empty response body.
ca: Error: El servidor de WooCommerce Connect ha retornat ( %d ) i un cos de resposta buit.

en: Error: The WooCommerce Connect server returned HTTP code: %d
ca: Error: El servidor de WooCommerce Connect ha retornat el codi HTTP: %d

en: Error: The WooCommerce Connect server returned an invalid content-type: %s.
ca: Error: El servidor de WooCommerce Connect ha retornat un tipus de contingut no vàlid: %s.

en: Error: The WooCommerce Connect server returned: %1$s %2$s ( %3$d )
ca: Error: El servidor de WooCommerce Connect ha retornat: %1$s %2$s ( %3$d )

en: Expand your business with giropay — Germany’s second most popular payment system.
ca: Amplieu el vostre negoci amb giropay, el segon sistema de pagament més popular d'Alemanya.

en: Expiry Date
ca: Data de caducitat

en: Express checkout button sizes.
ca: Mides dels botons de pagament exprés.

en: Express checkout button themes.
ca: Temes dels botons de pagament exprés.

en: Express checkout button types.
ca: Tipus dels botons de pagament exprés.

en: Express checkout locations that should be enabled.
ca: Ubicacions de pagament exprés que haurien d'estar activades.

en: Failed Subscription Renewal SCA Authentication
ca: Ha fallat la identificació SCA per a la renovació de la subscripció

en: Failed to add payment method.
ca: No s'ha pogut afegir el mètode de pagament.

en: Failed to save payment method.
ca: No s'ha pogut desar el mètode de pagament.

en: Get early access to an improved checkout experience, now available to select merchants. %1$sLearn more%2$s.
ca: Obteniu accés anticipat a una experiència de pagament millorada, ara disponible per a comerciants seleccionats. %1$sMés informació%2$s.

en: Get more payment methods
ca: Obteniu més mètodes de pagament

en: Get your API keys from your stripe account. Invalid values will be rejected. Only values starting with "pk_live_" will be saved.
ca: Obteniu les vostres claus API del vostre compte de Stripe. Els valors no vàlids es rebutjaran. Només es desaran els valors que comencen per «pk_live_».

en: Get your API keys from your stripe account. Invalid values will be rejected. Only values starting with "pk_test_" will be saved.
ca: Obteniu les vostres claus API del vostre compte de Stripe. Els valors no vàlids es rebutjaran. Només es desaran els valors que comencen per «pk_test_».

en: Get your API keys from your stripe account. Invalid values will be rejected. Only values starting with "sk_live_" or "rk_live_" will be saved.
ca: Obteniu les vostres claus API del vostre compte de Stripe. Els valors no vàlids es rebutjaran. Només es desaran els valors que comencen per «sk_live_» o «rk_live_».

en: Get your API keys from your stripe account. Invalid values will be rejected. Only values starting with "sk_test_" or "rk_test_" will be saved.
ca: Obteniu les vostres claus API del vostre compte de Stripe. Els valors no vàlids es rebutjaran. Només es desaran els valors que comencen per «sk_test_» o «rk_test_».

en: Get your webhook signing secret from the webhooks section in your stripe account.
ca: Aconsegueix la signatura secreta del webhook a la secció de webhooks del compte de Stripe.

en: If "Saved cards" should be enabled.
ca: Si s'han d'activar les «targetes desades».

en: If Stripe express checkouts should be enabled.
ca: Si s'han d'activar els pagaments exprés de Stripe.

en: If Stripe should be enabled.
ca: Si Stripe hauria d'estar activat.

en: If credit card number field, expiry date field, and CVC field should be separate.
ca: Si el camps del nombre de la targeta de crèdit, la data de caducitat i el CVC haurien d'estar separats.

en: If enabled, users will be able to pay using Apple Pay or Chrome Payment Request if supported by the browser.
ca: Si està activat, els usuaris podran pagar mitjançant l’aplicació Apple Pay o Chrome Payment Request si el navegador l’admet.

en: If enabled, users will be able to pay with a saved card during checkout. Card details are saved on Stripe servers, not on your store.
ca: Si està activat, els usuaris seran capaços de pagar amb una targeta desada durant el procés de pagament. Les dades de la targeta es desen als servidors d'Stripe, no a la botiga.

en: If manual capture of charges should be enabled.
ca: Si s'ha d'activar la captura manual de càrrecs.

en: If your billing address has been changed for saved payment methods, be sure to remove any %1$ssaved payment methods%2$s on file and re-add them.
ca: Si la vostra adreça de facturació s’ha canviat en els mètodes de pagament guardats assegureu-vos d’eliminar qualsevol %1$smètode de pagament guardat%2$s en els registres i de tornar a afegir-lo.

[ctx: In admin renewal failed email]
en: The automatic recurring payment for order %1$s from %2$s has failed. The customer was sent an email requesting authentication of payment. If the customer does not authenticate the payment, they will be requested by email again %3$s.
ca: Ha fallat el pagament periòdic automàtic de la comanda %1$s de %2$s. S'ha enviat al client un correu electrònic sol·licitant-li la identificació per al pagament. Si el client no s'identifica per al pagament, se li tornarà a sol·licitar per correu electrònic %3$s.

[ctx: In failed SCA authentication for a pre-order.]
en: Your pre-order is now available, but payment cannot be completed automatically. %1$s
ca: La vostra reserva ja està disponible, però el pagament no es pot completar automàticament. %1$s

[ctx: In failed renewal authentication email]
en: The automatic payment to renew your subscription with %1$s has failed. To reactivate the subscription, please login and authorize the renewal from your account page: %2$s
ca: Ha fallat el pagament automàtic per renovar la subscripció a %1$s. Per reactivar la subscripció, accedeix i autoritza la renovació des de la pàgina del teu compte: %2$s

en: In order to be used at checkout, the payment method requires the store currency to be set to one of: %s
ca: Per poder utilitzar-lo a la compra, el mètode de pagament requereix que la moneda de la botiga s'estableixi en una de les següents: %s

en: Inline Credit Card Form
ca: Formulari de targeta de crèdit en línia

en: Invalid Tax Id, please try again with a valid tax id
ca: Identificació fiscal no vàlida, torneu-ho a provar amb una identificació fiscal vàlida

en: Invalid country code, please try again with a valid country code
ca: El codi de país no és vàlid. Torneu-ho a provar amb un codi de país vàlid

en: Invalid customer ID. A valid "Stripe Customer ID" must begin with "cus_".
ca: L'identificador de client no és vàlid. Un "Identificador de client d'Stripe" vàlid ha de començar amb "cus_".

en: Invalid email address, please correct and try again.
ca: Adreça de correu electrònic incorrecta, corregiu i proveu-ho de nou.

en: Invalid order status
ca: Estat de comanda no vàlid

en: Invalid payment method. Please input a new card number.
ca: Mètode de pagament no vàlid. Introduïu un número de targeta nou.

en: Invalid zip code, please correct and try again
ca: Codi postal no vàlid, corregiu-lo i torneu-ho a provar.

en: Large (56px)
ca: Gran (56px)

en: Learn more
ca: Més informació

en: Let your customers pay with major credit and debit cards without leaving your store.
ca: Deixeu que els vostres clients paguin amb les principals targetes de crèdit i dèbit sense sortir de la vostra botiga.

en: Light
ca: Clar

en: Light-Outline
ca: Contorn lleu

en: Live Publishable Key
ca: Entorn real de la clau pública

en: Live Secret Key
ca: Entorn real de la clau secreta

en: Log debug messages
ca: Registre dels missatges de depuració

en: Logging
ca: Registres

en: Logo only
ca: Només el logotip

en: MULTIBANCO INFORMAÇÕES DE ENCOMENDA:
ca: INFORMACIÓ DE COMANDA DE MULTIBANCO:

en: Mandate Information.
ca: Informació del mandat.

en: Method
ca: Mètode

en: Missing order ID for payment confirmation
ca: Falta un ID de comanda per a la confirmació del pagament

en: Montante:
ca: Import:

en: Multibanco is an interbank network that links the ATMs of all major banks in Portugal, allowing customers to pay through either their ATM or online banking environment.
ca: Multibanco és una xarxa interbancària que enllaça els caixers automàtics de tots els bancs principals de Portugal, permetent als clients pagar a través del seu caixer automàtic o de la banca en línia.

en: Must be activated from your Stripe Dashboard Settings %1$shere%2$s
ca: S'ha d'activar a les opcions del tauler de control de Stripe %1$saquí%2$s

en: Must be activated from your Stripe Dashboard Settings <a href="https://dashboard.stripe.com/account/payments/settings" target="_blank">here</a>
ca: S'ha d'activar des del tauler de configuració d'Stripe <a href="https://dashboard.stripe.com/account/payments/settings" target="_blank">aquí</a>

en: N/A
ca: N/D

en: Name: %1$s %2$s, Guest
ca: Nom: %1$s %2$s, convidat

en: Name: %1$s %2$s, Username: %3$s
ca: Nom: %1$s %2$s, Nom d'usuari: %3$s

en: Name: %1$s, Guest
ca: Nom: %1$s, Convidat

en: Name: %1$s, Username: %2$s
ca: Nom: %1$s, Nom d'usuari: %2$s

en: New checkout experience
ca: Nova experiència de pagament

en: New checkout experience allows you to manage all payment methods on one screen and display them to customers based on their currency and location.
ca: La nova experiència de pagament us permet gestionar tots els mètodes de pagament en una pantalla i mostrar-los als clients en funció de la seva moneda i ubicació.

en: No error
ca: Cap error

en: No live webhooks have been received since monitoring began at %s.
ca: No s'ha rebut cap webhook de producció des que el monitoratge va començar el %s.

en: No test webhooks have been received since monitoring began at %s.
ca: No s'ha rebut cap webhook de prova des que el monitoratge va començar el %s.

en: Now that you accept Apple Pay® with Stripe, you can increase conversion rates by letting your customers know that Apple Pay is available. Here’s a marketing guide to help you get started.
ca: Ara que accepteu Apple Pay® amb Stripe, podeu incrementar les taxes de conversió informant als vostres clients que Apple Pay està disponible. Aquí teniu una guia de màrqueting per ajudar-vos a començar.

en: OR
ca: O

en: OXXO is a Mexican chain of convenience stores that allows customers to pay bills and online purchases in-store with cash.
ca: OXXO és una cadena mexicana de botigues de conveniència que permet als clients pagar factures i compres en línia a les botigues amb efectiu.

en: Only icon
ca: Només la icona

en: Open a support request at WooCommerce.com
ca: Obriu una sol·licitud de suport a WooCommerce.com

en: Order ID %d contains an active Subscription. Personal data retained. (Stripe)
ca: L'identificador de comanda %d conté una subscripció activa. Es retenen les dades personals. (Stripe)

en: Order ID %d is less than set retention days. Personal data retained. (Stripe)
ca: L’identificador de comanda %d és inferior als dies de retenció establerts. S'han retingut les dades personals. (Stripe)

en: Order Id not found, send an order id
ca: No s'ha trobat l'identificador de comanda, envieu un identificador de comanda

en: Order not found
ca: No s'ha trobat la comanda

en: Orders
ca: Comandes

en: Pay with your credit card via Stripe.
ca: Paga amb la targeta de crèdit mitjançant Stripe.

en: Payment Authentication Requested Email
ca: Correu electrònic de sol·licitud d'identificació per al pagament

en: Payment Intent not found for order #%s
ca: No s'ha trobat la intenció de pagament per a la comanda #%s

en: Payment Request Branded Button Label Format
ca: Format de l'etiqueta del botó amb marca de sol·licitud de pagament

en: Payment Request Button Height
ca: Alçada del botó de la petició de pagament

en: Payment Request Button Label
ca: Etiqueta del botó de sol·licitud de pagament

en: Payment Request Button Locations
ca: Ubicacions dels botons de sol·licitud de pagament

en: Payment Request Button Size
ca: Mida del botó de sol·licitud de pagament

en: Payment Request Button Theme
ca: Estil del botó de sol·licitud de pagament

en: Payment Request Button Type
ca: Tipus de botó de la soŀlicitud de pagament

en: Payment Request Buttons
ca: Botons de petició de pagament

en: Payment authentication requested emails are sent to chosen recipient(s) when an attempt to automatically process a subscription renewal payment fails because the transaction requires an SCA verification, the customer is requested to authenticate the payment, and a retry rule has been applied to notify the customer again within a certain time period.
ca: Els correus electrònics de sol·licitud d'identificació per al pagament són enviats al(s) destinatari(s) triat(s) quan falla un intent de processar automàticament un pagament de renovació de subscripció perquè la transacció necessita una verificació SCA, s'ha sol·licitat al client que s'identifiqui per al pagament i s'ha aplicat una regla de reintent per avisar de nou al client dins d'un determinat període de temps.

en: Payment authorization for the renewal order was unsuccessful, please try again.
ca: L'autorització de pagament per a la comanda de renovació ha fallat. Torneu-ho a intentar.

en: Payment authorization needed for pre-order {order_number}
ca: Es necessita autorització de pagament per a la reserva {order_number}

en: Payment authorization needed for renewal of order {order_number}
ca: Es necessita autorització de pagament per a la renovació de la comanda {order_number}

en: Payment authorization needed for renewal of {site_title} order {order_number}
ca: Es necessita autorització de pagament per a la renovació de la comanda {order_number} de {site_title}

en: Payment cannot be captured for partially or fully refunded orders.
ca: El pagament no es pot capturar per a comandes reemborsades parcialment o totalment.

en: Payment capture failed to complete with the following message: %s
ca: La captura del pagament no s'ha pogut completar amb el missatge següent: %s

en: Payment method IDs that should be enabled. Other methods will be disabled.
ca: Identificadors de mètodes de pagament que s'han d'activar. Altres mètodes es desactivaran.

en: Payment method successfully added.
ca: Mètode de pagament afegit correctament.

en: Payment not completed in time
ca: Pagament no realitzat a temps

en: Payment processing failed. Please retry.
ca: Ha fallat el processament del pagament. Torneu-ho a provar.

en: Payment verification error: %s
ca: Error de verificació de pagament: %s

en: Payments accepted on checkout (Early access)
ca: Pagaments acceptats en finalitzar la compra (Accés anticipat)

en: Pending
ca: Pendent

en: Pending activation
ca: Pendent d'activació

en: Place the payment gateway in test mode using test API keys.
ca: Col·loqueu la passarel·la de pagament en mode de prova mitjançant les claus de l’API de prova.

en: Please accept the terms and conditions first
ca: Accepteu els termes i condicions primer

en: Please check the %1$slogs%2$s for more details on this issue. Logging must be enabled to see recorded logs.
ca: Consulteu els %1$sregistres%2$s per obtenir més detalls sobre aquest problema. El registre ha d'estar activat per veure els registres enregistrats.

en: Please enter your IBAN account name.
ca: Introduïu el nom de compte IBAN.

en: Please enter your IBAN account number.
ca: Introduïu el número de compte d'IBAN.

en: Please fill in required checkout fields first
ca: Empleneu els camps obligatoris abans

en: Pre-Authorization for %s voided from the Stripe Dashboard.
ca: S'ha anul·lat la preautorització per a %s al tauler de Stripe.

en: Pre-Authorization for %s voided.
ca: S'ha anul·lat la preautorització per a %s.

en: Pre-order Payment Action Needed
ca: És necessària una acció per al pagament de la reserva.

en: Product
ca: Producte

en: Product with the ID (%1$s) cannot be found.
ca: No s’ha trobat el producte amb l'identificador (%1$s).

en: Przelewy24 is a Poland-based payment method aggregator that allows customers to complete transactions online using bank transfers and other methods.
ca: Przelewy24 és un agregador de mètodes de pagament amb seu a Polònia que permet als clients completar transaccions en línia mitjançant transferències bancàries i altres mètodes.

en: Reach 500 million customers and over 20 million businesses across the European Union.
ca: Arribeu a 500 milions de clients i més de 20 milions d'empreses a tota la Unió Europea.

en: Referencia:
ca: Referència:

en: Refund canceled for %1$s - Refund ID: %2$s - Reason: %3$s
ca: Reemborsament cancel·lat per a %1$s - Identificador de reemborsament: %2$s - Motiu: %3$s

en: Refund failed for %1$s - Refund ID: %2$s - Reason: %3$s
ca: Reemborsament fallit per a %1$s - Identificador de reemborsament: %2$s - Motiu: %3$s

en: Refunded %1$s - Refund ID: %2$s - %3$s
ca: Devolució %1$s - Identificador de devolució: %2$s - %3$s

en: Refunded %1$s - Refund ID: %2$s - Reason: %3$s
ca: Devolució %1$s - Identificador de devolució: %2$s - Raó: %3$s

en: Refunded via Stripe Dashboard
ca: Devolucions mitjançant el tauler de control d'Stripe

en: Requires currency
ca: Requereix moneda

en: Retain Stripe Data
ca: Reté dades d'Stripe

en: Retains any Stripe data such as Stripe customer ID, source ID.
ca: Reté qualsevol dada d'Stripe com ara l'identificador del client, l'identificador de l'origen.

en: Return to Stripe
ca: Torna a Stripe

en: Return to payments
ca: Torna als pagaments

en: SEPA Direct Debit
ca: SEPA Direct Debit (Càrrec per domiciliació)

en: SEPA IBAN
ca: IBAN SEPA

en: SEPA IBAN ending in %s
ca: IBAN SEPA que acaba en %s

en: Save debug messages to the WooCommerce System Status log.
ca: Guardeu els missatges de depuració al registre d'estat del sistema WooCommerce.

en: Save payment information to my account for future purchases.
ca: Desa la informació de pagament al compte per a futures compres.

en: Saved Cards
ca: Targetes desades

en: See marketing guide
ca: Consulteu la guia de màrqueting

en: Select pages
ca: Seleccioneu pàgines

en: Select payments available to customers at checkout. We'll only show your customers the most relevant payment methods based on their currency and location.
ca: Seleccioneu els pagaments disponibles per als clients en finalitzar la compra. Només mostrarem als vostres clients els mètodes de pagament més rellevants en funció de la seva moneda i ubicació.

en: Select the branded button label format.
ca: Seleccioneu el format de l'etiqueta del botó amb marca.

en: Select the button theme you would like to show.
ca: Seleccioneu l'estil del botó que voleu mostrar.

en: Select the button type you would like to show.
ca: Seleccioneu el tipus de botó que voleu mostrar.

en: Select the size of the button.
ca: Seleccioneu la mida del botó.

en: Select where you would like Payment Request Buttons to be displayed
ca: Seleccioneu on voleu que es mostrin els botons de sol·licitud de pagament

en: Sent to a customer when a renewal fails because the transaction requires an SCA verification. The email contains renewal order information and payment links.
ca: S'ha enviat al client quan falla una renovació perquè la transacció requereix una verificació SCA. El correu electrònic conté informació de la renovació de la comanda i enllaços per al pagament.

en: Settings
ca: Configuració

en: Shipping
ca: Enviament

en: Sorry, the maximum allowed order total is %1$s to use this payment method.
ca: El total de la comanda màxim permès és %1$s per utilitzar aquest mètode de pagament.

en: Sorry, the minimum allowed order total is %1$s to use this payment method.
ca: El total de la comanda mínim permès és %1$s per utilitzar aquest mètode de pagament.

en: Sorry, we are unable to process your payment at this time. Please retry later.
ca: No som capaços de processar el pagament en aquest moment. Torneu-ho a intentar més tard.

en: Sorry, we're not accepting prepaid cards at this time.
ca: Ho sentim, en aquests moments no acceptem targetes de prepagament.

en: Sorry, we're not accepting prepaid cards at this time. Your credit card has not been charged. Please try with alternative payment method.
ca: En aquests moments no acceptem targetes de prepagament. No s’ha carregat a la targeta de crèdit. Proveu amb un mètode de pagament alternatiu.

en: Statement Descriptor
ca: Descriptor de la sentència

en: Statement descriptors are limited to 22 characters, cannot use the special characters >, <, ", \, ', *, /, (, ), {, }, and must not consist solely of numbers. This will appear on your customer's statement in capital letters.
ca: La descripció dels extractes estan limitats a 22 caràcters, no es poden utilitzar els caràcters especials >, <, ", \, ', *, /, (, ), {, }, i no han de consistir únicament en nombres. Això apareixerà als extractes del client en majúscules.

en: Stripe API did not return a connection token.
ca: L'API de Stripe no ha retornat cap testimoni de connexió.

en: Stripe Account Keys
ca: Claus del compte de Stripe

en: Stripe Fee:
ca: Tarifa d'Stripe:

en: Stripe Payout:
ca: Pagament d'Stripe:

en: Stripe SCA authentication failed.
ca: Ha fallat l’autenticació de Stripe SCA.

en: Stripe SCA authentication failed. Reason: %s
ca: Ha fallat l’autenticació de Stripe SCA. Motiu: %s

en: Stripe Subscription Data Erased.
ca: S'han esborrat les dades de subscripció d'Stripe.

en: Stripe Transaction Failed (%s)
ca: Ha fallat la transacció d'Stripe (%s)

en: Stripe User Data Erased.
ca: S'han esborrat les dades d'usuari d'Stripe.

en: Stripe charge awaiting authentication by user: %s.
ca: El càrrec d'Stripe està a l'espera de la identificació de l'usuari: %s.

en: Stripe charge awaiting payment: %s.
ca: Càrrecs d'Stripe en espera de pagament: %s.

en: Stripe charge complete (Charge ID: %s)
ca: Càrrec completat a Stripe (ID del càrrec: %s)

en: Stripe customer id
ca: Identificador de client d'Stripe

en: Stripe is enabled, but a SSL certificate is not detected. Your checkout may not be secure! Please ensure your server has a valid %1$sSSL certificate%2$s.
ca: Stripe està activat, però no s'ha detectat cap certificat SSL. És possible que el procés de compra no sigui segur! Assegureu-vos que el vostre servidor té un %1$scertificat SSL%2$s vàlid.

en: Stripe is now ready for Strong Customer Authentication (SCA) and 3D Secure 2! %1$sRead about SCA%2$s.
ca: Ara Stripe està preparat per a la identificació reforçada del client (SCA) i 3D Secure 2! %1$sMés informació sobre la SCA%2$s.

en: Stripe payment failed: %s
ca: El pagament amb Stripe ha fallat: %s

en: Stripe payment id
ca: Identificador de pagament d'Stripe

en: Stripe payment intent created (Payment Intent ID: %1$s)
ca: Intenció de pagament amb Stripe creat (Identificador de la intenció de pagament: %1$s)

en: Stripe personal data erased.
ca: S'han esborrat les dades personals d'Stripe.

en: Stripe requires WooCommerce %1$s or greater to be installed and active. WooCommerce %2$s is no longer supported.
ca: Stripe requereix que WooCommerce %1$s o superior estigui instal·lat i actiu. WooCommerce %2$s ja no és compatible.

en: Stripe test mode setting.
ca: Opció del mode de proves de Stripe.

en: Stripe works by adding payment fields on the checkout and then sending the details to Stripe for verification.
ca: Stripe funciona afegint camps de pagament en finalitzar la compra i després enviant els detalls a Stripe per a la verificació.

en: Subscriptions
ca: Subscripcions

en: Support
ca: Suport

en: TEST MODE ENABLED. In test mode, you can use IBAN number DE89370400440532013000.
ca: MODE DE PROVA ACTIVAT. En mode de prova, podeu utilitzar el número d'IBAN DE89370400440532013000.

en: TEST MODE ENABLED. In test mode, you can use the card number 4242424242424242 with any CVC and a valid expiration date or check the <a href="%s" target="_blank">Testing Stripe documentation</a> for more card numbers.
ca: MODE DE PROVA ACTIU. En el mode de prova pot utilitzar el número de targeta 4242424242424242 amb qualsevol CVC i una data de caducitat vàlida o comprovar la <a href="%s" target="_blank">documentació de proves d'Stripe</a> per més números de targetes.

en: Take credit card payments on your store using Stripe.
ca: Accepta pagaments amb targeta de crèdit a la botiga utilitzant Stripe.

en: Tax
ca: Impostos

en: Test Publishable Key
ca: Clau publicable de prova

en: Test Secret Key
ca: Clau secreta de prova

en: Test Webhook Secret
ca: Signatura secreta de prova del webhook

en: Test mode
ca: Mode de proves

en: Text and logo
ca: Text i logotip

en: Thanks for shopping with us.
ca: Gràcies per comprar amb nosaltres.

en: The "Live Publishable Key" should start with "pk_live", enter the correct key.
ca: La «clau publicable de producció» hauria de començar per «pk_live», introduïu la clau correcta.

en: The "Live Secret Key" should start with "sk_live" or "rk_live", enter the correct key.
ca: La «clau secreta de producció» hauria de començar per «sk_live» o «rk_live», introduïu la clau correcta.

en: The "Test Publishable Key" should start with "pk_test", enter the correct key.
ca: La «clau publicable de prova» hauria de començar per «pk_test», introduïu la clau correcta.

en: The "Test Secret Key" should start with "sk_test" or "rk_test", enter the correct key.
ca: La «clau secreta de prova» hauria de començar per «sk_test» o «rk_test», introduïu la clau correcta.

en: The &quot;%1$s&quot; payment method is currently %2$s
ca: El mètode de pagament «%1$s» actualment està %2$s

en: The Payment Request button is not supported in %1$s because some required fields couldn't be verified. Please proceed to the checkout page and try again.
ca: El botó de sol·licitud de pagament no s'admet a %1$s perquè alguns camps obligatoris no s'han pogut verificar. Aneu a la pàgina de pagament i torneu-ho a provar.

en: The WooCommerce Stripe Gateway extension attempted to perform domain verification on behalf of your store, but was unable to do so. This must be resolved before Apple Pay can be offered to your customers.
ca: L'extensió WooCommerce Stripe Gateway ha intentat realitzar la verificació del domini en nom de la vostra botiga, però no ha pogut fer-ho. Això s'ha de resoldre abans de poder oferir Apple Pay als vostres clients.

en: The authorization was voided and the order cancelled. Click okay to continue, then refresh the page.
ca: L'autorització s'ha anul·lat i la comanda s'ha cancel·lat. Feu clic en «Accepta» per continuar i, a continuació, actualitzeu la pàgina.

en: The billing country is not accepted by Sofort. Please try another country.
ca: Sofort no accepta el país de facturació. Proveu amb un altre país.

en: The card has expired.
ca: La targeta ha caducat.

en: The card number is incomplete.
ca: El número de targeta està incomplet.

en: The card number is incorrect.
ca: El número de targeta és incorrecte.

en: The card number is not a valid credit card number.
ca: El número de targeta no és un número de targeta de crèdit vàlid.

en: The card was declined.
ca: La targeta ha estat rebutjada.

en: The card's expiration date is incomplete.
ca: La data de caducitat de la targeta està incompleta.

en: The card's expiration month is invalid.
ca: El mes de caducitat de la targeta no és vàlid.

en: The card's expiration year is in the past
ca: L'any de caducitat de la targeta és anterior

en: The card's expiration year is invalid.
ca: L'any de caducitat de la targeta no és vàlid.

en: The card's security code is incomplete.
ca: El codi de seguretat de la targeta està incomplet.

en: The card's security code is incorrect.
ca: El codi de seguretat de la targeta és incorrecte.

en: The card's security code is invalid.
ca: El codi de seguretat de la targeta no és vàlid.

en: The card's zip code failed validation.
ca: Ha fallat la validació del codi postal de la targeta.

en: The dispute was lost or accepted.
ca: La disputa s'ha perdut o s'ha acceptat.

en: The dispute was resolved in your favor.
ca: La disputa s'ha resolt a favor vostre.

en: The inquiry or retrieval was closed.
ca: La consulta o la recuperació s'ha tancat.

en: The most recent live webhook, timestamped %s, was processed successfully.
ca: El webhook de producció més recent, amb la marca temporal %s, s'ha processat correctament.

en: The most recent test webhook, timestamped %s, was processed successfully.
ca: El webhook de prova més recent, amb la marca temporal %s, s'ha processat correctament.

en: The opened review for this order is now closed. Reason: (%s)
ca: La revisió oberta d’aquesta comanda s’ha tancat. Motiu: (%s)

en: The order total is too high for this payment method
ca: El total de la comanda és massa elevat per a aquest mètode de pagament

en: The order total is too low for this payment method
ca: El total de la comanda és massa baix per a aquest mètode de pagament

en: The payment cannot be captured
ca: El pagament no s'ha pogut capturar

en: The renewal order is as follows:
ca: La comanda renovada és la següent:

en: The timestamp in the webhook differed more than five minutes from the site time
ca: La marca temporal del webhook difereix en més de cinc minuts de l'hora del lloc

en: The webhook received did not come from Stripe
ca: El webhook rebut no prové de Stripe

en: The webhook signature was missing or was incorrectly formatted
ca: Faltava la signatura del webhook o tenia un format incorrecte

en: The webhook was missing expected body
ca: El webhook no tenia el cos esperat

en: The webhook was missing expected headers
ca: El webhook no tenia les capçaleres esperades

en: The webhook was not signed with the expected signing secret
ca: No s’ha signat el webhook amb la clau secreta de signatura que s’esperava

en: There is no card on a customer that is being charged.
ca: No hi ha cap targeta en un client al qual s'està carregant.

en: There was a problem connecting to the Stripe API endpoint.
ca: S'ha produït un problema en connectar amb l'extrem de l'API de Stripe.

en: There was a problem initiating a refund: %1$s
ca: Hi ha hagut un problema en iniciar un reemborsament: %1$s

en: There was a problem processing the payment. Please check your email inbox and refresh the page to try again.
ca: S'ha produït un problema en processar el pagament. Consulteu el vostre correu electrònic i actualitzeu la pàgina per tornar-ho a provar.

en: This card is no longer available and has been removed.
ca: Aquesta targeta ja no està disponible i s'ha eliminat.

en: This charge was partially captured via Stripe Dashboard in the amount of: %s
ca: Aquest càrrec va ser capturat parcialment mitjançant el quadre de comandament d'Stripe en la quantitat de: %s

en: This controls the description which the user sees during checkout.
ca: Això controla la descripció que l'usuari veurà durant el procés de compra.

en: This controls the title which the user sees during checkout.
ca: Això controla el títol que l'usuari veu durant la finalització de la comanda.

en: This is an order notification sent to the customer once a pre-order is complete, but additional payment steps are required.
ca: Aquesta és una notificació de comanda enviada al client una vegada que la reserva ha estat completada, però que necessita passos addicionals per al pagament.

en: This payment failed to clear.
ca: El pagament no s'ha pogut netejar.

en: This payment method is not available in the selected country
ca: Aquest mètode de pagament no està disponible al país seleccionat

en: This payment method is not available on the selected country
ca: Aquest mètode de pagament no està disponible al país seleccionat

en: This payment was cancelled.
ca: S'ha cancel·lat aquest pagament.

en: This represents the fee Stripe collects for the transaction.
ca: Això representa la tarifa que Stripe recull per a la transacció.

en: This represents the net total that will be credited to your Stripe bank account. This may be in the currency that is set in your Stripe account.
ca: Això representa el total net que s’abonarà al vostre compte bancari de Stripe. Pot ser que estigui en la moneda que estigui establerta al vostre compte de Stripe.

en: This transaction requires authentication.
ca: Aquesta transacció necessita autenticació.

en: Title
ca: Títol

en: To complete your transaction with **the selected payment method**, you must log in or create an account with our site.
ca: Per completar la vostra transacció amb **el mètode de pagament seleccionat**, heu d'entrar o crear un compte al nostre lloc.

en: To enable Apple Pay, domain association file must be hosted at %s.
ca: Per activar Apple Pay, el fitxer d'associació de domini ha d'estar allotjat a %s.

en: Try the new payment experience (Early access) %1$sGet early access to a new, smarter payment experience on checkout and let us know what you think by %2$s. We recommend this feature for experienced merchants as the functionality is currently limited. %3$s
ca: Proveu la nova experiència de pagament (accés anticipat) %1$sAconseguiu accés anticipat a una experiència de pagament nova i més intel·ligent en finalitzar al compra i feu-nos saber què en penseu %2$s. Recomanem aquesta característica per als comerciants experimentats, ja que actualment la funcionalitat és limitada. %3$s

en: UPE payment failed: %s
ca: Ha fallat el pagament UPE: %s

en: Unable to add payment source.
ca: No es pot afegir l'origen de pagament.

en: Unable to capture charge! %s
ca: No s'ha pogut capturar el càrrec! %s

en: Unable to copy domain association file to domain root.
ca: No es pot copiar el fitxer d’associació de domini a l’arrel del domini.

en: Unable to create domain association folder to domain root.
ca: No es pot crear la carpeta d’associació de dominis a l’arrel del domini.

en: Unable to encode body for request to WooCommerce Connect server.
ca: No es pot codificar el cos per a la sol·licitud al servidor de WooCommerce Connect.

en: Unable to find shipping method for address.
ca: No s’ha pogut trobar el mètode d’enviament de l’adreça.

en: Unable to process this payment, please try again or use alternative method.
ca: No es pot processar aquest pagament, torneu-ho a provar o utilitzeu un mètode de pagament alternatiu.

en: Unable to provide shipping options for Payment Requests.
ca: No s'han pogut proporcionar opcions d'enviament per a les sol·licituds de pagament.

en: Unable to save this payment method, please try again or use alternative method.
ca: No es pot desar aquest mètode de pagament, torneu-ho a provar o utilitzeu un mètode alternatiu.

en: Unable to send request to WooCommerce Connect server. Body must be an array.
ca: No es pot enviar la sol·licitud al servidor de WooCommerce Connect. El cos ha de ser una matriu.

en: Unable to store payment details. Please try again.
ca: No es pot emmagatzemar els detall del pagament. Proveu-ho de nou.

en: Unable to verify domain - %s
ca: No es pot verificar el domini - %s

en: Unable to verify domain - missing secret key.
ca: No es pot verificar el domini - falta la clau secreta.

en: Unable to verify your request. Please reload the page and try again.
ca: No es pot verificar la vostra sol·licitud. Torneu a carregar la pàgina i torneu-ho a provar.

en: Unknown error
ca: Error desconegut

en: Unknown error.
ca: Error desconegut.

en: Unknown shipping option "[option]".
ca: Opció d'enviament desconegut "[option]".

en: Via %1$s card ending in %2$s
ca: Mitjançant la targeta %1$s que acaba en %2$s

en: Via SEPA Direct Debit ending in %1$s
ca: A través de SEPA Direct Debit acabada en %1$s

en: View Documentation
ca: Consulteu la documentació

en: Warning: The most recent live webhook, received at %1$s, could not be processed. Reason: %2$s. (No live webhooks have been processed successfully since monitoring began at %3$s.)
ca: Avís: El webhook del mode de producció més recent, rebut el %1$s, no s'ha pogut processar. Motiu: %2$s. (No s'ha processat cap webhook de producció des que va començar la monitorització el %3$s.)

en: Warning: The most recent live webhook, received at %1$s, could not be processed. Reason: %2$s. (The last live webhook to process successfully was timestamped %3$s.)
ca: Avís: El webhook del mode de producció més recent, rebut el %1$s, no s'ha pogut processar. Motiu: %2$s. (L'últim webhook del mode de producció processat correctament té la marca temporal de %3$s.)

en: Warning: The most recent test webhook, received at %1$s, could not be processed. Reason: %2$s. (No test webhooks have been processed successfully since monitoring began at %3$s.)
ca: Avís: El webhook del mode de prova més recent, rebut el %1$s, no s'ha pogut processar. Motiu: %2$s. (No s'ha processat cap webhook de prova des que va començar la monitorització el %3$s.)

en: Warning: The most recent test webhook, received at %1$s, could not be processed. Reason: %2$s. (The last test webhook to process successfully was timestamped %3$s.)
ca: Avís: El webhook del mode de prova més recent, rebut el %1$s, no s'ha pogut processar. Motiu: %2$s. (L'últim webhook del mode de prova processat correctament té la marca temporal de %3$s.)

en: We couldn't initiate the payment. Please try again.
ca: No hem pogut iniciar el pagament. Proveu-ho de nou.

en: We're not able to add this payment method. Please refresh the page and try again.
ca: No podem afegir aquest mètode de pagament. Actualitzeu la pàgina i torneu-ho a provar.

en: We're not able to add this payment method. Please try again later.
ca: No podem afegir aquest mètode de pagament. Torneu-ho a provar més tard.

en: We're not able to process this payment.
ca: No podem processar aquest pagament.

en: We're not able to process this payment. Please refresh the page and try again.
ca: No podem processar aquest pagament. Actualitzeu la pàgina i torneu-ho a provar.

en: We're not able to process this payment. Please try again later.
ca: No podem processar aquest pagament. Torneu-ho a provar més tard.

en: Webhook Endpoints
ca: Extrems del Webhook

en: Webhook Secret
ca: Signatura secreta del webhook

en: When enabled, payment error logs will be saved to WooCommerce > Status > Logs.
ca: Si està activat, els registres d'errors de pagament es desaran a WooCommerce > Estat > Registres.

en: When enabled, we'll include the order number for card and express checkout transactions.
ca: Si està activat, inclourem el nombre de comanda a les transaccions amb targeta i pagament exprés.

en: Whether or not to immediately capture the charge. When unchecked, the charge issues an authorization and will need to be captured later. Uncaptured charges expire in 7 days.
ca: Si voleu o no capturar immediatament la càrrega. Quan no estigui marcat, la càrrega emetrà una autorització i haurà de ser capturada més endavant. Els càrrecs no capturats caduquen en 7 dies.

en: WooCommerce %s or greater to be installed and active
ca: WooCommerce %s o superior ha d'estar instal·lat i actiu

en: WooCommerce Stripe - The minimum PHP version required for this plugin is %1$s. You are running %2$s.
ca: WooCommerce Stripe - la versió PHP mínima requerida per aquesta extensió és %1$s. Esteu executant la %2$s.

en: WooCommerce Stripe - This is the last version of the plugin compatible with WooCommerce %1$s. All future versions of the plugin will require WooCommerce %2$s or greater.
ca: WooCommerce Stripe - Aquesta és l'última versió de l'extensió compatible amb WooCommerce %1$s. Totes les versions futures de l'extensió requeriran WooCommerce %2$s o superior.

en: WooCommerce Stripe - We recently made changes to Stripe that may impact the appearance of your checkout. If your checkout has changed unexpectedly, please follow these %1$sinstructions%2$s to fix.
ca: WooCommerce Stripe - Recentment hem fet canvis a Stripe que poden afectar l'aspecte del vostre pagament. Si el vostre pagament ha canviat de manera inesperada, seguiu aquestes %1$sinstruccions%2$s per solucionar-ho.

en: WooCommerce Stripe - We see that you had the "Require 3D secure when applicable" setting turned on. This setting is not available here anymore, because it is now replaced by Stripe Radar. You can learn more about it %1$shere%2$s
ca: WooCommerce Stripe - Veiem que teníeu activada l'opció «Requereix 3D Secure quan escaigui». Aquesta opció ja no està disponible, ja que ara s'ha substituït per Stripe Radar. Podeu obtenir més informació sobre això %1$saquí%2$s

en: WooCommerce Stripe - cURL is not installed.
ca: WooCommerce Stripe - cURL no està instaŀlat.

en: WooCommerce Stripe Customer Data
ca: Dades de clients d'Stripe de WooCommerce

en: WooCommerce Stripe Data
ca: Dades d'Stripe de WooCommerce

en: WooCommerce Stripe Gateway
ca: Passareŀla de pagament Stripe de WooCommerce

en: WooCommerce Stripe In-Person Payments
ca: Pagaments presencials de WooCommerce Stripe

en: WooCommerce Stripe Order Data
ca: Dades de comanda d'Stripe de WooCommerce

en: WooCommerce Stripe Subscriptions Data
ca: Dades de subscripcions d'Stripe de WooCommerce

en: WooCommerce Stripe requires %1$s. Your version of %2$s is no longer supported. | WooCommerce Stripe requires %1$s. Your versions of %2$s are no longer supported.
ca[0]: WooCommerce Stripe requereix %1$s. La vostra versió de %2$s ja no és compatible.
ca[1]: WooCommerce Stripe requereix %1$s. Les vostres versions de %2$s ja no són compatibles.

en: WordPress %s or greater
ca: WordPress %s o superior

en: Yes
ca: Sí

en: You cannot add that amount of "%1$s"; to the cart because there is not enough stock (%2$s remaining).
ca: No podeu afegir aquesta quantitat de "%1$s"; al carretó perquè no hi ha prou estoc (%2$s en queden).

en: You must add the following webhook endpoint <strong style="background-color:#ddd;">&nbsp;%s&nbsp;</strong> to your <a href="https://dashboard.stripe.com/account/webhooks" target="_blank">Stripe account settings</a> (if there isn't one already enabled). This will enable you to receive notifications on the charge statuses.
ca: Heu d’afegir el següent extrem de webhook <strong style="background-color:#ddd;">&nbsp;%s&nbsp;</strong> a les <a href="https://dashboard.stripe.com/account/webhooks" target="_blank">opcions del vostre compte de Stripe</a> (si encara no n'hi ha cap activat). Això us permetrà rebre avisos sobre els estats dels càrrecs.

en: You must save your changes.
ca: Heu de desar els vostres canvis.

en: You will be redirected to Alipay.
ca: Sereu redirigits a Alipay.

en: You will be redirected to Bancontact.
ca: Sereu redirigits a Bancontact.

en: You will be redirected to EPS.
ca: Se vos redirigirà a l'EPS.

en: You will be redirected to Multibanco.
ca: Sereu redirigits a Multibanco.

en: You will be redirected to P24.
ca: Sereu redirigits a P24.

en: You will be redirected to Sofort.
ca: Sereu redirigits a Sofort.

en: You will be redirected to giropay.
ca: Sereu redirigits a giropay.

en: You will be redirected to iDEAL.
ca: Sereu redirigits a iDEAL.

en: You'll be able to download or print the Boleto after checkout.
ca: Podreu baixar o imprimir el Boleto després de pagar.

en: You'll be able to download or print the OXXO voucher after checkout.
ca: Podreu baixar o imprimir el val OXXO després de pagar.

en: Your API details can be obtained from your <a href="%1$s">Stripe account</a>. Don’t have a Stripe account? <a href="%2$s">Create one.</a>
ca: Es poden obtenir els detalls de l'API al vostre <a href="%1$s">compte de Stripe</a>. No teniu un compte de Stripe? <a href="%2$s">Creeu-ne un.</a>

en: Your Stripe API Publishable key, obtained from your Stripe dashboard.
ca: La clau publicable de l’API de Stripe, la qual podeu obtenir al tauler de Stripe.

en: Your Stripe API Secret, obtained from your Stripe dashboard.
ca: La clau secreta de l’API de Stripe, la qual podeu obtenir al tauler de Stripe.

en: Your Stripe testing API Publishable key, obtained from your Stripe dashboard.
ca: La clau publicable de l’API de proves de Stripe, la qual podeu obtenir al tauler de Stripe.

en: Your Stripe testing API Secret, obtained from your Stripe dashboard.
ca: La clau secreta de l’API de proves de Stripe, la qual podeu obtenir al tauler de Stripe.

en: Your Stripe testing webhook endpoint URL, obtained from your Stripe dashboard.
ca: L'URL de l'extrem del vostre webhook de prova de Stripe, obtingut del vostre tauler de Stripe.

en: Your Stripe webhook endpoint URL, obtained from your Stripe dashboard.
ca: L'URL de l'extrem del vostre webhook de Stripe, obtingut del vostre tauler de Stripe.

en: Your card could not be set up for future usage.
ca: No s'ha pogut configurar la targeta per a un ús futur.

en: Your early renewal order was successful.
ca: La vostra comanda de renovació anticipada s'ha realitzat correctament.

en: Your pre-order is now available, but payment cannot be completed automatically. Please complete the payment now: %1$s
ca: La vostra reserva ja està disponible, però el pagament no es pot completar automàticament. Completeu el pagament ara: %1$s

en: Your site must be served over HTTPS in order to connect your Stripe account automatically.
ca: El vostre lloc s'ha de servir mitjançant HTTPS per connectar el vostre compte de Stripe automàticament.

en: [{site_title}] Automatic payment failed for {order_number}. Customer asked to authenticate payment and will be notified again {retry_time}
ca: [{site_title}] Ha fallat el pagament automàtic de la comanda {order_number}. Se li demanarà al client la identificació per al pagament i serà avisat de nou en {retry_time}

[ctx: an email notification]
en: Enable/Disable
ca: Activa/Desactiva

en: customer_email
ca: correu_del_client

en: customer_name
ca: nom_del_client

en: disabled
ca: desactivat

en: enabled
ca: activat

en: iDEAL is a Netherlands-based payment method that allows customers to complete transactions online using their bank credentials.
ca: iDEAL és un mètode de pagament amb seu als Països Baixos que permet als clients completar transaccions en línia amb les seves credencials bancàries.

en: stripe - Order
ca: stripe - Comanda
