Plugins - Translate WordPress with GTranslate - Stable (latest release) - en to ca translation catalogue (235 entries)

en: We try to help everyone as time permits.
ca: Intentem ajudar a tothom amb el temps de què disposem.

en: WordPress Forum Support
ca: Suport al fòrum del WordPress

en: Forum Support (free)
ca: Fòrum de suport (gratuït)

en: Live Chat (for paid plans and pre-sales questions)
ca: Xat en directe (per a plans de pagament i preguntes prèvies a la venda)

en: Wrapper selector CSS can be used to render the language selector inside matching elements.
ca: El selector de la caixa que conté el codi CSS es pot utilitzar per modificar l'aspecte del selector d'idioma dins d'elements coincidents.

en: Language codes for lang attribute are case sensitive. The full list can be found on <a href="https://gtranslate.io/supported-languages" target="_blank" rel="noreferrer">https://gtranslate.io/supported-languages</a>
ca: Els codis d'idioma de l'atribut lang distingeixen majúscules i minúscules. La llista completa es pot trobar a <a href="https://gtranslate.io/supported-languages" target="blank" rel="noreferrer">https://gtranslate.io/supported-languages</a>

en: Valid values for widget_look attribute are <b>flags</b>, <b>flags_code</b>, <b>flags_name</b>, <b>lang_codes</b>, <b>lang_names</b>.
ca: Els valors vàlids per a l'atribut widgetlook són <b>flags</b>, <b>flags_code</b>, <b>flags_name</b>, <b>lang_codes</b>, <b>lang_names</b>.

en: It is mainly used to easily place individual language links inside menu items. For example you can create a menu item with URL = #, Navigation Label = Spanish and Description = <code>[gt-link lang="es" label="Spanish" widget_look="flags_name"]</code> and a single menu item will appear to change the language to Spanish.
ca: S'utilitza principalment per col·locar fàcilment enllaços d'idioma individuals dins dels elements del menú. Per exemple, podeu crear un element de menú amb URL = #, Etiqueta de navegació = Espanyol i Descripció = <code>[gt-link lang="es" label="Espanyol" widget_look="flags_name"]</code> i un únic element de menú apareixerà per canviar l'idioma al castellà.

en: <code>[gt-link lang="en" label="English" widget_look="flags_name"]</code> shortcode can be used to render individual language links.
ca: El codi curt <code>[gt-link lang="en" label="English" widgetlook="flags_name"]</code> es pot utilitzar per renderitzar enllaços d'idioma individuals.

en: You can use additional widget_look attribute to place a specific selector, for example <code>[gtranslate widget_look="popup"]</code>. Valid values are <b>float</b>, <b>dropdown_with_flags</b>, <b>popup</b>, <b>dropdown</b>, <b>flags</b>, <b>flags_dropdown</b>, <b>flags_name</b>, <b>flags_code</b>, <b>lang_names</b>, <b>lang_codes</b>, <b>globe</b>.
ca: Podeu utilitzar l'atribut addicional widget_look per ubicar un selector específic, per exemple <code>[gtranslate widget_look="popup"]</code>. Els valors vàlids són <b>float</b>, <b>dropdown_with_flags</b>, <b>popup</b>, <b>dropdown</b>, <b>flags</b>, <b>flags_dropdown</b>, <b>flags_name</b>, <b>flags_code</b>, <b>lang_names</b>, <b>lang_codes</b>, <b>globe</b>.

en: In theme files you can call <code>echo do_shortcode('[gtranslate]');</code> in PHP context.
ca: En els fitxers del tema podeu cridar <code>echo do_shortcode('[gtranslate]');</code> en el context PHP.

en: You can use <code>[gtranslate]</code> inside posts, menu items or anywhere else.
ca: Podeu utilitzar <code>[gtranslate]</code> dins d'articles, elements de menú o a qualsevol altre lloc.

en: <code>[gtranslate]</code> shortcode can be used anywhere on your website.
ca: El codi curt <code>[gtranslate]</code> es pot utilitzar a qualsevol lloc del vostre lloc web.

en: You can use GTranslate Widget in any pre-defined widget locations.
ca: Podeu utilitzar el giny de traducció del GTranslate a qualsevol ubicació predefinida del giny.

en: Show floating language selector option is the easiest and suitable for most websites.
ca: L'opció de mostrar el selector flotant d'idioma és la més fàcil i adequada per a la majoria de llocs web.

en: Language selector positioning tips
ca: Consells de posicionament del selector d'idiomes

en: Globe color
ca: Color del globus

en: Hide current language:
ca: Amaga l'idioma actual:

en: Custom CSS
ca: CSS personalitzat

en: Globe size
ca: Mida del globus

en: Bottom
ca: A baix

en: Top
ca: A dalt

en: Right
ca: Dreta

en: Left
ca: Esquerra

en: Open direction
ca: Direcció oberta

en: If you are not using this option make sure it is empty or has the default value to not have additional unused code on your front-end. Default value for Wrapper Selector is <code>.gtranslate_wrapper</code>
ca: Si no esteu utilitzant aquesta opció assegureu-vos que està buit o que té el valor predeterminat per a no tenir codi addicional no utilitzat al frontal. El valor predeterminat per al selector de la caixa que conté el codi CSS és <code>.gtranslate_wrapper</code>

en: If you want the language selector to appear inside a particular HTML element on your page then this option is for you. You simply need to write a CSS selector to point to that HTML element and GTranslate will appear inside of it.
ca: Si voleu que el selector d'idioma aparegui dins d'un element HTML concret a la pàgina, aquesta opció és per a vós. Simplement heu d'escriure un selector CSS per apuntar a aquest element HTML i GTranslate apareixerà dins seu.

en: Wrapper selector CSS
ca: Selector de la caixa CSS

en: Show floating language selector option is the easiest and suitable for most websites. It is best for <b>Float</b>, <b>Nice dropdown with flags</b>, <b>Popup</b>, <b>Globe</b> widget looks.
ca: L'opció de mostrar el selector flotant de l'idioma és la més fàcil i adequada per a la majoria de llocs web. És la millor pels aspectes del giny següents: <b>Flota</b>, <b>Desplegable amb banderes</b>, <b>Finestra emergent</b> i <b>Globus</b>.

en: Other looks most likely will require additional CSS rules to match your theme design.
ca: És molt probable que els altres aspectes requereixin regles CSS addicionals perquè concordin amb el disseny del tema.

en: Show in menu option is best for <b>Flags</b>, <b>Flags with language name</b>, <b>Flags with language code</b>, <b>Language names</b>, <b>Language codes</b> widget looks.
ca: L'opció de mostrar en el menú és la millor pels aspectes del giny següents: <b>Banderes</b>, <b>Banderes amb el nom d'idioma</b>, <b>Banderes amb el codi d'idioma</b>, <b>Noms d'idioma</b> i <b>Codis d'idioma</b>.

en: Select language label
ca: Seleccioneu l'etiqueta de l'idioma

en: Enable CDN
ca: Activa el CDN

en: Native language names
ca: Noms dels idiomes natius

en: Float
ca: Flota

en: Edit config.php
ca: Edita el config.php

en: Translation debug mode is ON.
ca: El mode de depuració de la traducció està activat.

en: View debug.txt
ca: Visualitza el debug.txt

en: Please note that sensitive information can be written into gtranslate/url_addon/debug.txt file, which can be accessed publicly. It is your responsibility to deny public access to it and clean debug information after you are done.
ca: Tingueu en compte que es pot escriure informació sensible al fitxer gtranslate/url_addon/debug.txt, al qual es pot accedir públicament. És responsabilitat vostra denegar-hi l'accés públic i netejar-ne la informació de depuració una vegada hàgiu acabat.

en: Email translation debug mode is ON.
ca: El mode de depuració de la traducció per correu electrònic està activat.

note: Description of the plugin
en: Translate your website and make it multilingual. For support visit <a href="https://wordpress.org/support/plugin/gtranslate">GTranslate Support Forum</a>.
ca: Tradueix la teva web i fes-la multilingüe. Per a més informació, visiteu el <a href="https://wordpress.org/support/plugin/gtranslate">fòrum de suport del GTranslate</a>.

en: Flag style
ca: Estil de la bandera

en: Detect browser language
ca: Detecta l'idioma del navegador

en: Synchronize custom domains with GTranslate dashboard: https://my.gtranslate.io
ca: Sincronitza els dominis personalitzats amb el tauler de GTranslate: https://my.gtranslate.io

en: Domain
ca: Domini

en: Language
ca: Idioma

en: Synchronizing...
ca: Sincronitzant...

en: Custom domains
ca: Dominis personalitzats

en: Debug Email Translation
ca: Depura la traducció del correu electrònic

en: Monochrome flags:
ca: Banderes monocromes:

en: Dropdown background color
ca: Color de fons desplegable

en: Dropdown hover color
ca: Color en passar per sobre desplegable

en: Dropdown text color
ca: Color del text del desplegable

en: Switcher background hover color
ca: Color de fons del commutador en passar per sobre

en: Switcher background shadow color
ca: Color de l'ombra de fons del commutador

en: Switcher background color
ca: Color de fons del commutador

en: Switcher border color
ca: Color de la vora del commutador

en: Switcher arrow color
ca: Color de la fletxa del commutador

en: Switcher text color
ca: Color del text del commutador

en: Color options
ca: Opcions de color

en: How-tos
ca: Com fer-ho

en: Website Translation Quote
ca: Cita de traducció del lloc web

en: Automatic translation post-editing service and professional translations
ca: Servei de postedició de traducció automàtica i traduccions professionals

en: Enable WooCommerce Email Translation
ca: Activa la traducció de correu electrònic de WooCommerce

en: Please go to <a href="
ca: Si us plau, ves a "a href""

en: GTranslate Settings
ca: Configuració del GTranslate

en: User dashboard
ca: Tauler d'usuari

en: Add hreflang tags
ca: Afegeix etiquetes hreflang

en: Deactivate %s plugin
ca: Desactiva l'extensió %s

en: %s plugin causes conflicts with GTranslate.
ca: L'extensió %s causa conflictes amb el GTranslate.

en: Please deactivate %s plugin
ca: Desactiveu l'extensió %s

en: Auto switch to browser language
ca: Canvia automàticament a l'idioma del navegador

note: Author of the plugin
en: Translate AI Multilingual Solutions
ca: Solucions de traducció multilingües basades en IA

en: Try Now (15 days free)
ca: Prova ara (15 dies gratuïts)

en: We are here to make your experience with GTranslate more convenient.
ca: Som aquí per fer més còmoda la vostra experiència amb el GTranslate.

en: Priority Live Chat support
ca: Xat de suport en directe prioritari

en: Works in China
ca: Funciona a la Xina

en: Increased international traffic and AdSense revenue
ca: Augment del trànsit internacional i ingressos AdSense

en: Language hosting (custom domain like example.fr, example.es)
ca: Allotjament de l'idioma (domini personalitzat com ara example.fr, example.es)

en: Meta data translation (keywords, page description, etc...)
ca: Traducció de metadades (paraules clau, descripció de pàgina, etc.)

en: Search engine indexing
ca: Indexació dels motors de cerca

en: Paid version advantages
ca: Avantatges de la versió de pagament

en: for paid plans only
ca: només per a plans de pagament

en: Love GTranslate? Give us 5 stars on WordPress.org :)
ca: T'encanta el GTranslate? Dona'ns 5 estrelles a WordPress.org :)

en: Popup
ca: Finestra emergent

en: You can have <b>neural machine translations</b> which are human level by upgrading your GTranslate.
ca: Podeu tenir <b>traduccions fetes per màquines neuronals</b> que són de nivell humà actualitzant el vostre GTranslate.

en: Title:
ca: Títol:

en: GTranslate language switcher
ca: Commutador d'idioma		 del GTranslate

en: Reviews
ca: Ressenyes

en: About GTranslate team
ca: Pel que fa a l'equip del GTranslate

en: Compare plans
ca: Compara els plans

en: Videos
ca: Vídeos

en: Useful links
ca: Enllaços útils

en: Human level neural translations
ca: Traduccions neuronals de nivell humà

en: URL/slug translation
ca: Traducció de l'URL/àlies

en: Colombia flag
ca: Bandera de Colòmbia

en: Argentina flag
ca: Bandera d'Argentina

en: Quebec flag
ca: Bandera del Quebec

en: Canada flag
ca: Bandera del Canadà

en: Language codes
ca: Codis d'idioma

en: Language names
ca: Noms d'idioma

en: Flags with language code
ca: Banderes amb el codi d'idioma

en: Flags with language name
ca: Banderes amb el nom d'idioma

en: Cannot update gtranslate/url_addon/config.php file. Make sure to update it manually and set correct $main_lang.
ca: No es pot actualitzar el fitxer gtranslate/url_addon/config.php. Assegureu-vos d'actualitzar-lo manualment i establir el $main_lang correcte.

en: Please add the following rules to the top of your .htaccess file
ca: Afegiu les regles següents a la part superior del fitxer .htaccess

en: None
ca: Cap

en: Show in menu
ca: Mostra al menú

en: .htaccess file updated
ca: S'ha actualitzat el fitxer .htaccess

en: FAQ
ca: PMF

en: Enable URL Translation
ca: Habilita la traducció de l'URL

en: Bottom right
ca: A baix a la dreta

en: Bottom left
ca: A baix a l'esquerra

en: Top right
ca: A dalt a la dreta

en: Top left
ca: A dalt a l'esquerra

en: Show floating language selector
ca: Mostra el selector d'idioma flotant

en: Live Chat
ca: Xat en directe

en: You can <b>edit translations</b> by upgrading your GTranslate.
ca: Podeu <b>editar les traduccions</b> actualitzant el vostre GTranslate.

en: You can <b>increase</b> your <b>AdSense revenue</b> by upgrading your GTranslate.
ca: Podeu <b>augmentar</b> els vostres <b>ingressos AdSense</b> actualitzant el vostre GTranslate.

en: You can have your <b>translated pages indexed</b> in search engines by upgrading your GTranslate.
ca: Podeu tenir les vostres <b>pàgines traduïdes indexades</b> en els motors de cerca actualitzant el vostre GTranslate.

en: Learn more
ca: Més informació

en: You can <b>increase</b> your international <b>traffic</b> by upgrading your GTranslate.
ca: Podeu <b>augmentar</b> el vostre <b>trànsit</b> internacional actualitzant el vostre GTranslate.

en: Did you know?
ca: Ho sabíeu?

en: Maybe later
ca: Potser més tard

en: I have already left a review
ca: Ja he deixat una ressenya

en: Sure! I would love to!
ca: És clar! M'encantaria!

en: We hope you have enjoyed using GTranslate! Would you mind taking a few minutes to write a review on WordPress.org? <br>Just writing a simple <b>'thank you'</b> will make us happy!
ca: Esperem que us hagi agradat utilitzar el GTranslate! Podríeu dedicar uns minuts a escriure una ressenya a WordPress.org? <br>Només escriure un senzill <b>'gràcies'</b> ens farà feliços!

en: Please Leave a Review
ca: Si us plau, deixeu una ressenya

en: Never show again
ca: No tornis a mostrar-ho més

en: Changes Saved
ca: Canvis desats

en: Seamless updates
ca: Actualitzacions contínues

en: Language hosting
ca: Allotjament d'idiomes

en: Edit translations manually
ca: Edita les traduccions manualment

en: Search engine friendly (SEF) URLs
ca: URL amigables amb motors de cerca (SEF)

en: Widget preview
ca: Previsualització del giny

en: Save Changes
ca: Desa els canvis

en: Languages
ca: Idiomes

en: Line break after flags
ca: Salts de línia després de les banderes

en: Mexico flag
ca: Bandera de Mèxic

en: Brazil flag
ca: Bandera del Brasil

en: USA flag
ca: Bandera dels EUA

en: Alternative flags
ca: Banderes alternatives

en: Uncheck All
ca: Desmarca-ho tot

en: Check All
ca: Comprova-ho tot

en: Flag languages
ca: Banderes dels idiomes

en: Flag size
ca: Mida de la bandera

en: Sub-domain URL structure
ca: Estructura de l'URL del subdomini

en: Sub-directory URL structure
ca: Estructura de l'URL del subdirectori

en: Yoruba
ca: Ioruba

en: Welsh
ca: Gal·lès

en: Vietnamese
ca: Vietnamita

en: Ukrainian
ca: Ucraïnès

en: Turkish
ca: Turc

en: Thai
ca: Tai

en: Tamil
ca: Tàmil

en: Swedish
ca: Suec

en: Swahili
ca: Suahili

en: Sundanese
ca: Sundanès

en: Spanish
ca: Espanyol

en: Slovenian
ca: Eslovè

en: Slovak
ca: Eslovac

en: Serbian
ca: Serbi

en: Scottish Gaelic
ca: Gaèlic escocès

en: Samoan
ca: Samoà

en: Russian
ca: Rus

en: Romanian
ca: Romanès

en: Punjabi
ca: Panjabi

en: Portuguese
ca: Portuguès

en: Polish
ca: Polonès

en: Persian
ca: Persa

en: Norwegian
ca: Noruec

en: Nepali
ca: Nepalès

en: Myanmar (Burmese)
ca: Myanmar (birmà)

en: Mongolian
ca: Mongol

en: Maltese
ca: Maltès

en: Malay
ca: Malai

en: Malagasy
ca: Malgaix

en: Macedonian
ca: Macedoni

en: Luxembourgish
ca: Luxemburguès

en: Lithuanian
ca: Lituà

en: Latvian
ca: Letó

en: Latin
ca: Llatí

en: Kyrgyz
ca: Kirguiz

en: Kurdish (Kurmanji)
ca: Kurd (Kurmanji)

en: Korean
ca: Coreà

en: Javanese
ca: Javanès

en: Japanese
ca: Japonès

en: Italian
ca: Italià

en: Irish
ca: Irlandès

en: Indonesian
ca: Indonesi

en: Icelandic
ca: Islandès

en: Hungarian
ca: Hongarès

en: Hebrew
ca: Hebreu

en: Hawaiian
ca: Hawaià

en: Haitian Creole
ca: Crioll haitià

en: Greek
ca: Grec

en: German
ca: Alemany

en: Georgian
ca: Georgià

en: Galician
ca: Gallec

en: Frisian
ca: Frisó

en: French
ca: Francès

en: Finnish
ca: Finès

en: Filipino
ca: Filipí

en: Estonian
ca: Estonià

en: English
ca: Anglès

en: Dutch
ca: Neerlandès

en: Danish
ca: Danès

en: Czech
ca: Txec

en: Croatian
ca: Croat

en: Corsican
ca: Corsicà

en: Chinese (Traditional)
ca: Xinès (Tradicional)

en: Chinese (Simplified)
ca: Xinès (Simplificat)

en: Catalan
ca: Català

en: Bulgarian
ca: Búlgar

en: Bosnian
ca: Bosnià

en: Bengali
ca: Bengalí

en: Belarusian
ca: Bielorús

en: Basque
ca: Basc

en: Azerbaijani
ca: Àzeri

en: Armenian
ca: Armeni

en: Arabic
ca: Àrab

en: Amharic
ca: Amhàric

en: Albanian
ca: Albanès

en: Translate from
ca: Tradueix de

en: Globe
ca: Globus

en: Flags
ca: Banderes

en: Dropdown
ca: Desplegable

en: Nice dropdown with flags
ca: Desplegable amb banderes

en: Flags and dropdown
ca: Banderes i desplegable

en: Widget look
ca: Aspecte del giny

en: Widget options
ca: Opcions del giny

en: GTranslate - your window to the world
ca: GTranslate - la vostra finestra al món

en: GTranslate Options
ca: Opcions del GTranslate

en: Title
ca: Títol

en: Settings
ca: Configuració

en: Website Translator
ca: Traductor de llocs web
